При извршување тешка кражба приведен албански државјанин

На 05.04.2014 година во село Корошишта, струшко при извршување на казнено дело тешка кражба во куќа сопственост на Ј.Б.(40), приведен е албанскиот државјанин Л.А.(16) од с. Градиште Албанија. По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share